banner-onlineksyno
Menu

Alice Cooper and the Tome of Madness

Poznaj nową grę od studia Play'n Go - Alice Cooper and the Tome of Madness

Jesień w pełni, a wraz z nią chłodniejsze dni i dłuższe wieczory. W Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych, a kolejny dzień – Zaduszki. Inaczej w krajach wschodnich, np. w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych. Tam w ostatni dzień października świętowane jest Halloween. Na ulicach można spotkać przebrane za duchy dzieci, które odwiedzają domy i proszą o słodycze. Wszystkie te wydarzenia odnoszą się do śmierci i przemijania, choć w różny sposób podchodzą do nich. Nic dziwnego, że to właśnie jesień wybrało na promocję najnowszego slota studio Play’n Go – Alice Cooper and the Tome of Madness. To gra, której głównym bohaterem jest Alice Cooper, twórca zespołu o tej samej nazwie. Wielu z Was może kojarzyć go z charakterystycznego, nieco upiornego stylu, który z pewnością można by zaadaptować na idealne halloween’owe przebranie.

Alice Cooper and the Tome of Madness

Tytułowego Alice Cooper’a raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To legendarny artysta rockowy, któremu w tym roku stuknęły 73 lata! Uważany jest za współtwórcę gatunków show-rocka i horror rocka. Od prawie 60 lat jest wokalistą zespołu Alice Cooper. Z pewnością kojarzycie hity takie jak School’s Out czy Poison.

Nie bez powodu rozpoczęliśmy ten artykuł od wspomnienia o Halloween. Styl tego slota idealnie wpasowuje się bowiem w estetykę halloweenową. Sam tytuł przetłumaczyć można jako Alice Cooper i Księga Szaleństwa. Głównym bohaterem automatu jest sam Alice Cooper, będący w swojej ostatniej trasie koncertowej. Odwiedza on księgarnię w jednym z odwiedzanych miast. Znajduje w niej tajemniczą księgę z pustymi kartami, które postanawia wypełnić własnymi wspomnieniami. Księga jednak okazuje się niezwykła, więzi bowiem Alice Cooper’a w swoich własnych zapiskach, które ten musi kontynuować, aby przetrwać… Zostaje on bowiem przeniesiony do czterech różnych wymiarów, z których możesz go uwolnić właśnie Ty! Brzmi intrygująco? Z pewnością! 

Twórcy slota Alice Cooper and the Tome of Madness dołożyli wszelkich starań, aby gra była spójna i atrakcyjna. Usłyszysz w niej przebój Welcome to my Nightmare, który idealnie pasuje do fabuły maszyny. Sama gra bazuje na pomyśle slotu Rich Wilde and the Tome of Madness, ale w przypadku wersji z Alice Cooper’em jej nastrój jest dużo bardziej mroczny. Świetnie oddaje charakter muzyki i samego artysty.

Szczegóły techniczne gry Alice Cooper and the Tome of Madness

Gra Alice Cooper and the Tome od Madness ma planszę o wielkości 5 × 5  i RTP o wysokości 96,20%. Symboli o najniższej wartości są czaszki, najbardziej wartościowe to pająki, krzyże, węże i serca. Wspomnieliśmy jednak o czterech wymiarach, w których znajduje się Alice. Co oznaczają one dla gracza? Otóż przy nieudanym obrocie istnieje możliwość zmiany rzeczywistości i przeniesienia się do innej. Są to: 

  • Insane Ayslum, 
  • Dungeon, 
  • Chamber of Horrors, 
  • Temptation Room. 

W każdej z nich zastosowano nieco inne rozwiązania dotyczące samej gry. Na przykład w The Insane Asylum wszystkie wysoko płatne symbole są zmieniane w jeden wybrany wysoko płatny symbol. W wymiarze The Temptation Room, do planszy dodany jest symbol dzikiej karty. 

Podsumowanie i werdykt

Automat Alice Cooper and the Tome od Madness to atrakcyjny slot, który z pewnością zainteresuje nie tylko fanów Alice Cooper’a. Amatorzy rocka powinni być jednak szczególnie usatysfakcjonowani, bowiem całej rozgrywce towarzyszy świetna muzyka i oryginalny klimat. Ale również ci, którzy szukają nowości do wypróbowania, nie powinni się zawieść. Gra Alice Cooper ad the Tome of Madness została zaprojektowana z dbałością o najmniejszy szczegół i ma rozwiązania, których na próżno szukać w innych popularnych grach. Możliwość zmiany wymiarów, a tym samym ustawień planszy sprawia, że grając na tym slocie, trudno o nudę.

Playn Go wypuściło grę zaledwie przed tygodniem, bo 7 października. Można ją już jednak znaleźć w kasynach takich jak BetSafe czy Casimba. Warty wypróbować wersję demo tego slota!

Powiązane