banner-onlineksyno
Menu

Gra Book of Ra

Ta gra to flagowy produkt studia Novomatic, który pomimo swoich lat wciąż cieszy się dużą popularnością. Slot ten powstał w 2004, co widać po nie najnowocześniejszej już grafice. Niemniej jednak jest to bardzo przyjemna gra, która pozwala na wysokie wygrane. Jest lubiana przez graczy ze względu na dodatkowe bonusy ukryte w grze, a także proste zasady, która w niej obowiązują. Jak łatwo się domyślić, patrząc na tytuł, gra nawiązuje do egipskiego boga Ra, boga słońca, który w starożytnym Egipcie czczony był jako stwórca wszechświata. W grze zobaczysz zatem starożytne budowle, piramidy, tajemnicze mumie, niebieskie, błyszczące skarabeusze i w końcu tytułową księgę boga Ra. Z tego artykułu owiesz się więcej o RTP Book of Ra oraz sprawdzisz bonus Book of Ra.

Jak wspomniano, grafika gry nie powala efektami specjalnymi, jest jednak całkiem przyjemna dla oka. Graficy studia Novomatic dopracowali wszelkie szczegóły, oddając klimat starożytnego Egiptu. Kolejnym ruchom maszyny towarzyszą animacje, a całość dopełnia majestatyczna ścieżka dźwiękowa. Grając na tym slocie, możnesz poczuć się jak odkrywca, a przy okazji zdobyć niemałą wygraną.

Gra osiągnęła ogromny sukces w kasynach na całym świecie i jest jednym z najczęściej wybieranych automatów. Nic dziwnego, że powstało kilka uaktualnień tej gry, a nawet podróbki!

Studio Novomatic

Firma Novomatic jest jednym z największych producentów i dystrybutorów oprogramowania dla kasyn oraz gier hazardowych online. Została założona już w latach osiemdziesiątych i od tego czasu wprowadza nowoczesne rozwiązania w branży technologii internetowych. Posiada aż pięćdziesiąt oddziałów, zlokalizowanych w różnych częściach Europy, zatrudniając w sumie trzydzieści tysięcy pracowników! Przy tak dużej liczbie osób zaangażowanych w pracę nad grami, nie dziwi ich wysoki standard. Wszystkie gry ze stajni Novomatic charakteryzują się niesamowitą grafiką i świetnymi efektami wizualnymi.

Firma włącza się chętnie we wszelakie akcje, mające na celu promocję odpowiedzialnego grania. Za cel stawia sobie dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań, przy równoczesnym zapobieganiu uzależnień od hazardu. Najlepszym przykładem ich walki z problemem uzależnień od hazardu jest ich projekt, mający na celu ochronę dzieci i młodzieży przed grą w kasynach.

Fabuła gry

Fabuła gry Book of Ra rozgrywa się we wnętrzu piramidy. Na ścianach zobaczysz hieroglify, a na kartach postaci znane z filmów o Indiana Jones’ie. Są tam między innymi Faraon, księga Ra, inne drogocenne przedmioty, jak skarabeusz, a także symbole z literami J, Q, K i cyfrą 10. Wspomnieć należy także o głównym bohaterze tej gry, odkrywcy, czy też poszukiwacza skarbów, czyli mężczyzny w kapeluszu. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie on jest w tym slocie najcenniejszy. Karty z literami posiadają najniższą wartość. Najwyższą wartość mają symbole ze skarabeuszem, złotą figurką i sarkofagiem.

Historia dzieje się w piramidzie, do której odkrywca wszedł w poszukiwaniu skarbów. Przez całą drogę zdobywa drogocenne przedmioty, które będzie mógł później sprzedaż, żeby się wzbogacić. A Ty odbędziesz tę przygodę razem z nim! W czasie wędrówki będziesz zdobywał wygrane, których wartość będzie różna w zależności od symboli, na które trafisz. Symbolem Scatter oraz dziką kartą tej grze jest Księga Ra. To ciężka księga ze złotymi ornamentami i czerwonym klejnotem na środku. Wypatruj jej! Jeśli zdobędziesz trzy, cztery lub pięć obrazków z księgą otrzymasz dodatkowe, darmowe spiny!

Bonus Book of Ra

Bonus Book of Ra to darmowe spiny. Można je otrzymać, zdobywając układ trzech, czterech lub pięciu kart z obrazkiem Book Ra. Poza tym gra nie oferuje innych bonusów na przykład w postaci rund bonusowych. Darmowe Spiny Book of Ra to jednak przyjemna nagroda, która pozwala zwiększyć szanse.

RTP Book of Ra

RTP Book of Ra wynosi 94,26%, jest zatem na całkiem niezłym poziomie.

Jak grać na tym slocie

Jeśli chcesz spróbować gry na tym slocie, znajdź najpierw najlepsze kasyno online, które oferuje tę grę. Akcja gry rozgrywa się wewnątrz piramidy, a Ty wcielisz się w poszukiwacza skarbów, który – jak nietrudno się domyślić – chce znaleźć ich jak najwięcej i wzbogacić się. To właśnie karta z wizerunkiem odważnego odkrywcy jest dziką kartą i scatterem jednocześnie. Zastępuje inne karty na planszy, a jeśli zdobędziesz ich kilka, możesz otrzymać darmowe spiny!

Ta maszyna składa się z planszy 5 × 3. Posiada 9 paylines i 3 jackpoty. W każdym momencie możesz zobaczyć zwycięskie układy oraz jak są premiowane. Po każdym zakręceniu możesz zadecydować, czy chcesz zatrzymać wygraną, czy przeznaczyć ją na dodatkowe mini gry. Ponadto ma także opcję Autoplay. Maksymalna wysokość wygranej w tej grze wynosi 25 000 kredytów, podczas kiedy minimalny zakład to 0,1.

Czołówka do gry Book of Ra Deluxe 6. Bonus Book o Ra to dziesięć darmowych spinów, RTP Book of Ra wynosi 94,26%.
Czołówka Book of Ra Deluxe 6, czyli młodszej siostry kultowej gry

Podsumowując, to całkiem przyjemny tytuł, zdobył kilka nagród w swojej kategorii i od lat cieszy się dużą popularnością. Co więcej, zyskał także uznanie krytyków, którzy umieścili go w rankingu najlepszych gier o charakterze historycznym na przeglądarkę. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem filmów historycznych i przygodowych, to tytuł dla Ciebie. Na pewno zachwycą Cię oddany z pietyzmem wizerunek faraona, błyszczący skarabeusz i figurka boga Ra. Nie bez powodów jest to często kopiowany motyw, tytuł doczekał się kilku przeróbek i podróbek. Jedną z nich jest Book of Dead, która swoją stylistyką i motywem nawiązuje do tej właśnie gry. Podobnie jak w przypadku Księgi Ra, fabuła Book of Dead rozgrywa się w starożytnym Egipcie, a głównym bohaterem jest poszukiwacz skarbów. Ten slot jest dużo młodszy, nie dziwi zatem lepsza grafika tej gry i dopracowane detale. Także występują w niej starożytni bogowie.

Spróbuj gry na automatach za darmo

Spróbuj gry w jedną z wersji Księgi Ra za darmo! Znajdziesz tutaj między innymi wersję Deluxe oraz Magic, a także oryginalną wersję tego slotu.

FAQ – czyli najczęstsze pytania o grę i bonus Book of Ra

Jaki jest bonus Book of Ra?

Bonus Book of Ra to darmowe spiny, które możesz dostać po uzyskaniu trzech, czterech lub pięciu symboli Scatter. Scatter oraz Wild Card w tej grze jest symbol, na którym zobaczysz tytułową Księgę Ra.

Czy w grze jest Wild Card?

Tak, Wild Card w tej grze jest karta z księgą. Rozpoznasz ją łatwo po grubej okładce i czerwonym klejnocie na samym środku.

Ile wynosi RTP Book of Ra?

RTP Book of Ra wynosi 94,26%.

Jak zdobyć w Book of Ra darmowe spiny?

Aby zdobyć darmowe spiny w tej grze, musisz uzyskać układ symboli z księgą. Dają one dziesięć darmowych zakręceń.