banner-onlineksyno
Menu

E-sporty – 12 popularnych e-sportów, które można obstawiać w zakładach

Onlineksyno.com - E-sporty w zakładach bukmacherskich - Kasyno Polska

Oferta zakładów bukmacherskim stale jest aktualizowana i rozwijana. W ostatnich latach nowością stały się zakłady na e-sport, czyli oficjalne rozgrywki w wybrane gry komputerowe. Poszczególne zakłady bukmacherskie postawiły na różne dyscypliny, chcąc w ten sposób przyciągnąć osoby z młodego pokolenia. Jakie są e-sporty możliwe do obstawiania w zakładach wzajemnych?

E-sporty w zakładach bukmacherskich

Obstawianie rywalizacji w gry komputerowe dostępne jest u bukmacherów od kilku lat. W tym czasie oferta tych zakładów mocno się rozwinęła, czasem nie ograniczając się wyłącznie do ostatecznego wyniku, ale i szczegółowych zdarzeń w poszczególnej grze (liczba zabójstw, czas gry, liczba rozegranych map, zwycięzcy poszczególnych map).

Lista gier:

 1. Call of Duty – jest to klasyczna strzelanka e-sport w stylu FPP, której akcja została osadzona w realiach wojennych. Jest jedną z najpopularniejszych gier w swojej dziedzinie, której seria jest kontynuowana od wielu lat.
 1. CS:GO (Counter Strike) – CS to jedna z najsłynniejszych strzelanek w stylu FPP, obecna od dobrych 20 lat. Jest też jedną z pierwszych gier wpisanych do kanonu e-sportowych rozgrywek. W grze na wirtualnych mapach rywalizują ze sobą dwie 5-osobowe drużyny, a celem jest eliminacja przeciwnika lub wykonanie założenia danej mapy (podłożenie bomby, rozbrojenie bomby, uwolnienie lub utrzymanie zakładników).
 1. Dota 2 – gra należy do gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), czyli rywalizacji na żywo dwóch zespołów, tutaj 5-osobowych. Gra jest utrzymana w świecie fantazy, a gracze mogą sterować jedną z kilkudziesięciu postaci o różnych umiejętnościach i cechach szczególnych. Gra jest nieco mniej popularna od słynnego LOLa.
 1. FIFA – gra jest symulatorem piłki nożnej i zarazem jedną z najpopularniejszych gier na świecie (i chyba najpopularniejszą sportową). W ramach rozgrywek e-sport mamy rywalizację dwóch graczy.
 1. League of Legends – słynny LOL to najpopularniejsza gra określana skrótem MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dwa 5-osobowe zespoły rywalizują ze sobą na wirtualnej mapie, wybierając graczy na jedną z 5 pozycji (top lane, mid lane, bot lane, support oraz jungler). Wygrywa ekipa, która zniszczy centralny punkt w bazie przeciwnika.
 1. King of Glory – to kolejna gra w stylu MOBA, która jest niejako klonem opisanej wyżej League of Legends. Te same zasady, bardzo podobna wirtualna mapa czy postacie i ataki nawiązujące do pierwowzoru.
 1. Mobile Legends – kolejna gra w stylu MOBA, tym razem przeniesiona jednak na urządzenia mobilne.
 1. Overwatch – jest sieciową strzelanką, w której rywalizują dwa 6-osobowe zespoły. W trakcie rozgrywki odblokowywane są kolejne elementy na mapie. Warto wspomnieć, że producentem gry jest Blizzard Entertainment
 1. Rainbow Six – kolejna strzelanka FPP. Gracz wciela się w komandosa i wraz z zespołem rywalizuje z przeciwną ekipą na wirtualnej mapie.
 1. Rocket League – to gra e-sport łącząca w sobie rozgrywki piłkarskie gra samochodową. Tutaj zawodnikami są poruszające się na wszystkie strony pojazdy, których celem jest strzelenie więcej goli niż rywale. Futurystyczne rozgrywki mają ogromną rzeszę fanów i graczy.
 1. Starcraft 2 – jest strategią czasu rzeczywistego od studia Blizzard Entertainment. Gracz w trakcie rozgrywki tworzy własną armię oraz rozbudowuje bazę, jednocześnie rywalizując 1 vs 1 ze swoim rywalem na wirtualnej mapie. Ponadto w grze szczególnie liczą się umiejętności taktyczne.
 1. Team Fortress – strzelanka w stylu FPP osadzona w lekko kreskówkowym klimacie.
 1. Valorant – strzelanka FPP od Riot Games (producentów słynnego LOLa), która skutecznie rywalizuje ze swoim największym konkurentem – CS:GO. Tutaj również rywalizują dwie 5-osobowe drużyny, wyposażone w najróżniejszą broń oraz dodatkowe umiejętności, które potrafią znacząco zmienić przebieg gry.

E-sport w zakładach wzajemnych

Należy pamiętać, że nie każdy bukmacher posiada w swojej ofercie wszystkie opisane wyżej dyscypliny z e-sportu. Ich obstawianie zaś, technicznie nie różni się niczym innym od zakładów na klasyczne dyscypliny sportowe. Kupony na e-sport również są objęte 12% podatkiem, dozwolone tylko dla osób pełnoletnich, a bukmacherzy ustalają kursy na podstawie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. Również w e-sportach zdarzają się niespodzianki, o czym należy pamiętać przy typowaniu.

Powiązane