banner-onlineksyno
Menu

Gra Keno – sam zdecyduj, ile wygrasz

Gra Keno - Kasyno Polska

W ostatnim czasie dużo pisaliśmy o zakładach, w ostatnim artykule skupiliśmy się na obstawianiu tenisa. Nic dziwnego, bowiem sezon sportowy w pełni. Oprócz licznych meczów tenisa, kilka dni temu skończyły się Mistrzostwa Świata 2022 w Monachium. W tym artykule skupimy się jednak na innej formie rozrywki, coraz popularniejszym w Polsce gra Keno. Z posta dowiesz się między innymi, czym jest Keno i czym różni się od innych popularnych w Polsce gier. Przeczytasz także jak zacząć grać w Keno.

Czym jest gra Keno?

Gry liczbowe zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wizja wysokiej wygranej sprawia, że Polacy chętniej grają w Lotto, Multi Multi czy Mini Lotto. Oczekiwanie na najbliższe losowanie często bywa tak samo emocjonujące jak typowanie liczb, jednak jest spora grupa osób, która nie lubi lub nie chce czekać. To właśnie dla nich powstało Keno, czyli międzynarodowa gra liczbowa, która w Polsce zadebiutowała w maju 2008 roku. Losowania odbywają się codziennie co 4 minuty od godz. 6:34 do 23:54, a śledzić je można na specjalnych telewizorach w punktach Lotto oraz na stronie Totalizatora Sportowego.

Na czym polega gra w Keno?

Zasady

Tym, co odróżnia Keno od Dużego Lotka czy Mini Lotto, jest fakt, że gracz sam decyduje, ile liczb obstawia. Można wytypować od 1 do 10 liczb z zakresu od 1 do 70. Losowanych jest aż 20 numerów, więc szansa na wygraną jest naprawdę spora. A to wszystko za jedyne 2 zł. Grając w Keno, można zakreślić swoje typy na blankiecie albo zdecydować się na opcję chybił trafił. W tym drugim przypadku liczby wylosuje za nas maszyna.

To, ile numerów zostanie wytypowanych, ma wpływ na wysokość wygranej. Im mniej typujesz, tym mniej zdobywasz Oznacza to, że zakreślenie dwóch liczb daje szansę na maksymalną wygraną w wysokości 14 zł, pięciu liczb – 250 zł, a dziesięciu – 200 000 zł. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko ilość zakreślonych numerów ma na to wpływ. Keno daje również możliwość zwiększenia stawki i pomnożenia kilkukrotnie wygranej. Jest to opcja dodatkowo płatna, jednak dzięki niej przykładowo przy stawce x2 zamiast 14 zł, zdobędziesz 28, a zamiast 250 zł – 500 zł.

Mnożnik

Aby uatrakcyjnić zabawę, we wrześniu 2021 roku wprowadzono także możliwość gry w Keno z Mnożnikiem. Oznacza to, że jeśli gracz dopłaci dodatkowe 2 zł za zakład, jego wygrana zostanie zwiększona tyle razy, ile wyniesie Mnożnik w tej grze. Jest on losowany tuż przed zwycięskimi numerami i może wynosić 1x, 2x, 3x, 4x, 5x lub 10x. Mnożnik może zwiększyć wygraną nawet dziesięciokrotnie, jednak zawsze istnieje ryzyko, że dla danej gry wyniesie on x1, czyli że wygrana nie zostanie pomnożona. Właśnie tym różni się on od grania ze zwiększoną stawką.

Gdzie grać w Keno?

Warto również wspomnieć o tym, jak i gdzie odebrać pieniądze wygrane w Keno. Kwoty do 2280 zł można odebrać w każdym punkcie Lotto. Nie musi to być miejsce, w którym zakupiliśmy los. Natomiast wyższe sumy są wypłacane w Oddziałach Totalizatora Sportowego po okazaniu kuponu, który jest jedynym dowodem na wzięcie udziału w grze oraz dowodu osobistego lub paszportu.

Podsumowanie

Keno to coraz popularniejsza gra losowa, która przypomina nieco powszechnego w Polsce Totolotka. Jeśli jesteś częstym gościem punktów Lotto, zwróć uwagę na tę grę. Przeczytać o niej możesz także na stronie Lotto. Nie tylko dowiesz się z niej więcej o grze, ale także poznasz archiwalne wyniki. Co więcej, korzystając ze strony, możesz także obstawiać liczby online, bez wychodzenia z domu! Cały proces obstawiania w Keno online jest niezwykle prosty i z łatwością dodasz kolejne losy do Twojej listy. Na stronie znajduje się także tabela najwyższych wygranych. Sprawdź ją, jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie w ostatnim czasie padły wyjątkowo wysokie nagrody!

Powiązane