banner-onlineksyno
Menu

Jak obstawiać tenis w zakładach sportowych

Jak obstawiać tenis w zakładach sportowych - (www.onlineksyno.com)

Zakłady bukmacherskie to bardzo emocjonująca forma rozrywki i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Z każdym rokiem zakłady bukmacherskie mają coraz więcej zwolenników, a – jak miałeś okazję przeczytać w ostatnim poście – coraz większą popularność zdobywają zakłady bukmacherskie na e-sport. Choć zdecydowanie najczęściej obstawianym sportem jest piłka nożna, to można zauważyć, że ostatnio i tenis ma wielu zwolenników. Nie bez znaczenia są tu liczne sukcesy polskich zawodników takich jak Iga Świątek czy Hubert Hurkacz. Tenis to sport specyficzny, a zdobycie wiedzy o tym, jak obstawiać tenis.

Jak obstawiać tenis w zakładach bukmacherskich

Tenis to przede wszystkim sport, który bardzo przyjemnie się ogląda. Wiele osób decyduje się obstawiać właśnie tenis również dlatego, że są tu możliwe dwa scenariusze zdarzeń, gdyż nie ma remisów tak jak w piłce nożnej. Dzięki temu prawdopodobieństwo trafienia jest stosunkowo wysokie. Ze względu na specyfikę tenisa bardzo dobre pieniądze można zarabiać, ostawiając zakłady live, czyli w trakcie meczu.

Co warto wiedzieć o obstawianiu tenisa?

Każdy, kto chce obstawiać tenis, powinien jak najlepiej znać się na tej dyscyplinie sportu. Aby zyskać taką wiedzę, trzeba najpierw poznać zasady rozgrywania meczów. Bardzo ważne jest także to, by stale śledzić rozgrywki czołowych tenisistów, dzięki czemu później będzie łatwiej wyciągać wnioski co do przyszłych zdarzeń sportowych. 

Najbardziej popularny zakład to oczywiście obstawienie zwycięzcy meczu, co można zrobić zarówno przed pojedynkiem, jak i w trakcie jego trwania. Obstawianie zwycięzców jest najbardziej opłacalne wtedy, gdy mierzą się ze sobą osoby na podobnym poziomie. Z kolei, gdy jeden z zawodników jest wyraźnym faworytem, to zwykle kurs na niego jest tak niski, że nie opłaca się go grać.

Czy warto grać w handicap w tenisie?

Początkujący gracze często omijają zakłady z handicapem, gdyż trudno jest im zrozumieć zasady jego działania. Tymczasem jest to bardzo dobra opcja zwłaszcza wtedy, gdy grają ze sobą osoby o bardzo różnych poziomach. Dzięki handicapowi zawodnik dużo słabszy już na starcie jest w pewien sposób uprzywilejowany. Łatwiej jest wtedy wygrać, stawiając na niego zakład. Handicapy zwykle dotyczą setów albo gemów.

Czy warto obstawiać dokładny wynik w tenisie?

W tenisowych zakładach bukmacherskich można także obstawiać dokładny wynik. Z takimi zakładami wiążą się wysokie stawki, jednakże trudność trafienia również jest stosunkowo wysoka. 

Jakie zakłady specjalne występują w tenisie?

Bukmacherzy dobrze wiedzą, jak popularny jest tenis, dlatego udostępniają różnego typu zakłady dodatkowe. Można na przykład obstawić czy liczba setów w meczu będzie parzysta, czy nieparzysta oraz pokusić się o ocenę, który zawodnik będzie miał więcej asów serwisowych albo popełni więcej błędów. Ponadto można obstawiać prawdopodobieństwo wystąpienia w danym meczu tie-breaka.

Jak obstawiać tenis w zakładach bukmacherskich – podsumowanie

Osoby grające w tenisowych zakładach bukmacherskich zwykle mają swoich ulubionych zawodników. Nawet jeśli dany zawodnik w obecnym sezonie jest w dobrej formie, zawsze trzeba brać pod uwagę pewne okoliczności, które mogą wpłynąć na wynik. Ważny jest na przykład rodzaj nawierzchni, jaki wystąpi w danym zdarzeniu. Okazuje się, że tenisiści mają swoje ulubione nawierzchnie. Są osoby, które najlepiej sobie radzą na kortach ziemnych, inni wolą nawierzchnie trawiaste, a jeszcze inni najlepiej grają na hali. 

Ponadto warto wiedzieć, że ranga zawodów również może mieć wpływ na wynik zakładów. Zwykle zawodnicy najbardziej starają się podczas prestiżowych zawodów takich jak Australian Open czy Wimbledon. Z kolei przy mniej popularnych turniejach, takich jak ITF, zawodnicy mogą być dużo mniej zmotywowani. Dość często zdarza się też, że takie mecze są ustawiane. Warto zwracać uwagę na to, ile spotkań w ostatnim czasie rozegrał dany zawodnik. Może on być po bardziej zmęczony niż jego przeciwnik. Przed obstawieniem spotkań warto też zajrzeć do statystyk historycznych. Szczególnie istotne będzie to, jak dany zawodnik radził sobie z przeciwnikiem, z którym ma grać w obstawianym meczu. Zawsze należy też sprawdzać aktualności, w tym pogodę i formę fizyczną danego zawodnika.

Powiązane