banner-onlineksyno
Menu

Jak typować piłkę nożną – 7 porad

Onlineksyno.com - Jak typować piłkę nożną - 7 porad

W ostatnim artykule opisywaliśmy popularne e-sporty, dzisiaj czas na niewirtualne rozgrywki! W ostatnim czasie miejsce miało kilka ekscytujących meczów, między innymi spotkanie Szwecji z Polską, a już niedługo czekają nas kolejne! Jak obstawiać mecze piłkarskie u bukmacherów? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak typować piłkę nożną! Poniżej przedstawiamy dobre rady, jak typować piłkę nożną na zakładach bukmacherskich.

Aby skutecznie obstawiać piłkę nożną, nie należy kierować się ślepą wiarą w sukces ukochanego klubu, ani liczyć na gwałtowne duże wygrane. Nie warte uwagi będzie też typowanie na podstawie samych kursów, ustalanych przez bukmacherów.

Warto za to kierować się zdrowym rozsądkiem, grać według ustalonego planu oraz dogłębnie analizować spotkania. Zwłaszcza ten ostatni warunek jest szczególnie istotny, bo pozwala typerowi samemu szacować prawdopodobieństwo wyniku, niezależnie od szacunków buka (prawdopodobieństwo ustalone przez bukmachera jest widoczne w wysokości kursu).

7 dobrych rad, jak typować piłkę nożną

Oto 7 porad, które pomogą w szacowaniu prawdopodobieństwa wyniku w spotkaniu piłkarskim. Pomogą one zdobyć niezbędną wiedzę, która ułatwi podejmowanie decyzji, mających wpływ na ostateczny zwrot z inwestowanych środków.

Statystyki górą

Statystyki piłkarskie to prawdziwa kopalnia wiedzy dla typera, która może wiele powiedzieć na ten poszczególnych zespołów czy zawodników, prezentowanym stylu czy formie. To dzięki tym danym możemy dostrzec, że zespół na ostatnie 10 spotkań w 8 uzyskał wynik over 2,5 bramki. Statystyki pokażą nam, że w spotkaniu danej drużyny średnio pada 10,77 rzutów rożnych i 2,85 żółtej kartki na mecz. Znając tak wiele danych, z łatwością można dostosować wybór zdarzenia z oferty zakładów, które odpowiadać będzie przeważającym statystykom.

Statystyki piłkarskie znajdziemy zarówno na stronach większości zakładów bukmacherskich (zazwyczaj ikonka jest dostępna przy ofercie na dane spotkanie), jak i na zewnętrznych stronach internetowych, poświęconych statystykom piłkarskim (np. ekstrastats.pl czy fctables.com).

Bądź specjalistą w danej lidze, aby wiedzieć, jak typować piłkę nożną

Ciężko bardzo dokładnie znać się na wszystkich rozgrywkach na kontynencie, śledząc wszelkiego rodzaju nowinki i newsy, które mogą mieć znaczenie. Dlatego warto wyspecjalizować się w maksymalnie kilku ligach (także tych niszowych czy w niższych klasach rozgrywkowych) i znać je na wylot. Poznanie panujących tam zwyczajów i zależności, pomoże zwiększyć trafność typów.

Czym cechują się poszczególne ligi?

Znalezienie pewnych zależności w poszczególnych ligach, może dać nam ogromne pole do zwiększenia wygranych. Tutaj potrzebna będzie dokładna analiza statystyk i porównanie ich między rozgrywkami, żeby wiedzieć, jak typować piłkę nożną. Np. w lidze hiszpańskiej i polskiej pada sporo żółtych kartek, zaś w angielskiej i niemieckiej, warto grać na rzuty rożne. Pewnie w jeszcze innych rozgrywkach wyjątkowo często pada wynik remisowy. Zależności te warto badać zarówno na przestrzeni kilku sezonów jak i trwających aktualnie rozgrywek. I co ważne, gramy z trendem, a nie przeciw niemu!

Jak forma zespołu?

Graj z trendem, czyli jak zespół jest w formie, to na niego stawiaj. Jest zdecydowanie większa szansa, że po raz kolejny odniesie sukces, niż się potknie. Niezależnie od miejsca w tabeli. Wysoka pozycja może wynikać z udanego początku czy świetnej pierwszej rundy. Jednak to aktualna forma jest kluczowa (ewentualnie z czego ona wynika).

Składy zespołów na najbliższe spotkanie

Braki kadrowe kluczowych graczy potrafią wpłynąć na postawę całego zespołu. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć jak typować piłkę nożną, zwróć uwagę na tę kwestię. W końcu brak dwóch najlepszych strzelców zespołu czy kontuzja połowy podstawowego bloku obronnego, może rzutować na końcowy rezultat, czy nawet na morale zespołu. Taka wiedza może pomóc przy obstawianiu czy nawet świadomej rezygnacji z typowania danego meczu (tak, czasem lepiej jest odpuścić niż grać na siłę).

Jaka jest stawka meczu?

Grają o przysłowiową pietruszkę czy może o awans do kolejnej rundy? To spotkanie w końcówce sezonu, gdy już wszystko rozstrzygnięte, czy może jednak wygrana pozwolić wskoczyć na miejsce gwarantujące europejskie puchary? Stawka meczu jak mało co potrafi wpłynąć na postawę drużyny i jej zaangażowanie.

Terminarz też wiele mówi o tym, jak typować piłkę nożną

Grają o przysłowiową pietruszkę czy może o awans do kolejnej rundy? To spotkanie w końcówce sezonu, gdy już wszystko rozstrzygnięte, czy może jednak wygrana pozwolić wskoczyć na miejsce gwarantujące europejskie puchary? Stawka meczu jak mało co potrafi wpłynąć na postawę drużyny i jej zaangażowanie.

Wspomniana stawka meczu może też wynikać bezpośrednio z terminarza. Czasem zespoły potrafią odpuścić ligowe spotkanie, oszczędzając kluczowych graczy na nadchodzący w środku tygodnia pojedynek w europejskich pucharach. Analiza terminarza może dać wiele cennych informacji, mających wpływ na nasze decyzje. Nie tylko o najbliższych rywalach, ale i częstotliwości rozgrywania spotkań. W końcu nie każdy piłkarz dobrze daje radę, grając co 3-4 dni.

Powiązane