banner-onlineksyno
Menu

Klasyczne gry karciane dla każdego

Klasyczne gry karciane dla każdego, Remik 500, Poker i 99!

Nasz ostatni artykuł w całości poświęciliśmy zdrapkom, jakie przygotował Totalizator Sportowy Lotto na nadchodzące tygodnie. Mamy nadzieję, że to zestawienie zainspirowało Cię do spróbowania szczęścia oraz że udało Ci się zdobyć atrakcyjne wygrane. W tym poście, opowiemy o popularnych grach w karty, które mogą zainteresować nie tylko doświadczonych hazardzistów. Poniżej opisujemy klasyczne gry karciane dla każdego, niezależnie od stopnia jego doświadczenia.

Klasyczne gry karciane dla każdego

Karciane klasyki są często grane do późna w nocy i są podstawą stołów karcianych weteranów. Te gry przetrwały szczególnie dobrze, ponieważ należą do najbardziej towarzyskich gier karcianych. Stały się one częścią popkultury dzięki filmom, telewizji czy grom.

Większość towarzyskich gier karcianych ma nielimitowaną liczbę uczestników, a wymienione tutaj gry nie są wyjątkiem. Istnieją warianty dla trzech osób, ale dobre sprawdzają się też gry dla dwójki. 

Remik 500

Ta gra nie zajmuje dużo czasu, a jej zasady są bardzo proste. Co więcej, to bardzo nieprzewidywalna gra, w której możesz rozpocząć z bardzo złymi kartami, a ostatecznie wygrać rozgrywkę. Istnieje też szansa na sromotną klęskę pomimo pozornie dobrych kart… Remik 500 należy do rodziny gier karcianych remika. Gry karciane typu remik polegają na grupowaniu kart w określone sekwencje i zestawy. Celem jest być pierwszym graczem, który zdobędzie 500 punktów.

Aby zdobyć punkty, musisz zebrać zestawy co najmniej trzech kart o tej samej wartości lub serię kart tego samego koloru. Mogą to być trzy siódemki lub 10, walet, dama pik.

Gra rozgrywana jest w rundach, które kończą się, gdy jeden z graczy nie ma już kart na ręce. Połów polega na tym, że jeśli nadal masz karty na ręce pod koniec rundy, wartość tych kart jest odejmowana od wyniku.

Istnieją dwie główne strategie: staraj się zakończyć rundę wcześniej, aby złapać innych graczy z dużą ilością kart lub postaraj się, aby runda trwała jak najdłużej, aby mieć więcej okazji do zbierania kart i zdobywania punktów.

Poker

Poker jest tak popularny w naszej kulturze, że słyszał o nim chyba każdy. Z drugiej jednak strony, mało kto dokładnie zapoznaje się z zasadami tej gry. Większość osób rozpoczyna swoją przygodę z pokerem od praktyki zainspirowana filmami o Jamesie Bondzie.

Poker może być tak samo ekscytujący jak w filmach. I każdy znajdzie w tym coś dla siebie: od stratega, który skrupulatnie oblicza szanse, po obserwatora, który może stwierdzić, którzy gracze blefują.

Celem pokera jest wygranie pieniędzy (lub żetonów, które mogą, ale nie muszą, reprezentować pieniądze). Wygra można tworząc najlepszą pięciokartową rękę przy stole, albo blefując swoją drogę do zwycięstwa z układem o niższej pozycji i przekonując innych graczy do spasowania. W zależności od tego, czy grasz w domu, czy w kasynie, gra może być tak niezwykle poważna, lub może być doskonałą rozrywką dla grupy znajomych. Gry karciane to świetne uzupełnienie domowych imprez i spotkań, które mogą dodać im pikanterii.

99

Ta gra jest szybka i wymaga szybkiego myślenia. Niektóre karty mają określone wartości i akcje, które można zapisać na ściągach, by mieć je zawsze pod ręką.

Celem jest zagranie kart bez przyjmowania wartości stosu w środku powyżej 99. Możesz podnieść wartość do 99, aby inni gracze walczyli, i możesz odwrócić kierunek gry, aby uratować siebie, gdy zajdzie taka potrzeba. Najlepiej zachować karty o mniejszej wartości i karty specjalne do końcowych etapów gry. Będziesz je mieć pod ręką wtedy, gdy będziesz ich potrzebował.

To świetna rozrywka rodzinna. Dzieci będą cieszyć się szybkością gry i tworzeniem strategii, aby utrzymać się na powierzchni, gdy wartość stosu jest wysoka.

Gry karciane – doskonała rozrywka

Gry karciane rozgrywane przez grupę znajomych mogą stanowić źródło ogromnej rozrywki i umilać długie jesienne i zimowe wieczory. Niekoniecznie trzeba wykorzystywać w nich pieniądze, a co za tym idzie, można grać w nie także z młodzieżą i dziećmi.

Powiązane