banner-onlineksyno
Menu

Poker freeroll – czym są freerolle i jak wykorzystać je do budowania bankrollu

Poker freeroll - czym są freerolle i jak wykorzystać je do budowania bankrollu - (www.onlineksyno.com)

W poprzednim artykule opisaliśmy różne gry, jakie oferują kasyna online. Zapoznaj się z nim, jeśli zastanawiasz się, co jeszcze – poza slotami – można wypróbować w internetowych kasynach. Dzisiaj skupimy się na pokerze, który praktycznie zawsze możesz spotkać w sekcji kasyna na żywo w kasynie internetowym. Dokładniej jednak, opiszemy czym są i jak korzystać z freerolli, czyli turniejów pokerowych. Dowiesz, jak grać poker freeroll, o czym warto pamiętać i na co uważać. Freerolle są znakomitym sposobem na budowanie bankrolla, a także stanowią doskonałą wprawkę do gier na stole finałowym. Co trzeba wiedzieć o freerollach w pokerze?

Poker i freeroll

Piękne we freerollach jest to, że są początkiem przygody z profesjonalnym pokerem dla wielu graczy. Udział w turniejach typu freeroll jest w pełni darmowy, a wygrane pieniądze (choć niewielkie) są jak najbardziej prawdziwe. Tym sposobem można zdobywać doświadczenie, trenować, uczyć się, a jednocześnie budować bankroll, który w przyszłości umożliwi udział w turniejach z większą pulą nagród. 

Ważne jest, żeby freerolle traktować jak formę zabawy, ale jednocześnie przestrzegać zasad i starać się dojść jak najdalej. Pomocne mogą okazać się w tym poniższe wskazówki. 

Jak grać w turniejach typu freeroll? 

Freerolle są bardzo specyficznym rodzajem turniejów, ponieważ każdy uczestniczy w nich za darmo. Z tego powodu nie ma presji związanej z ryzykiem utraty pieniędzy. Najwyżej można ich nie wygrać. Chcąc skutecznie grać freerolle, dobrze jest przestrzegać poniższych zasad:

  • rozgrywać tylko dobre karty startowe
  • atakować, jeśli ma się dobre karty
  • pasować, gdy ma się złe karty
  • nie blefować ze słabymi kartami
  • wysoko podbijać i stawiać duże zakłady
  • grać w stylu tight-aggressive 

Wczesna faza gry 

Freerolle rządzą się własnymi prawami. Wielu graczy wchodzi all-in nawet ze słabymi kartami, a zwyczajne podbicia nie pozwolą oskubać przeciwników z ich żetonów. Dlatego warto stosować poniższą strategię we wczesnej fazie gry. Rozgrywka przed flopem Jeśli w ręce startowej ma się AA, KK, QQ albo AK, to zawsze powinno wejść się all-in – niezależnie od pozycji i akcji podejmowanych przez przeciwników.

Jeśli jest się na środkowej lub późnej pozycji i nikt wcześniej nie podbił, all-in warto wejść również z JJ oraz AQ.

Mając słabszą parę (od 66 do TT) i będąc na środkowej lub późnej pozycji, jeśli nikt wcześniej nie podbijał, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonać podbicie wynoszące 4 big blindy.

Będąc na późnej pozycji, można zdecydować się na zobaczenie flopa, o ile wcześniej nikt nie podbijał. Warto to robić z wieloma słabszymi kartami: parami od 22 do 55, a także dwiema następującymi po sobie kartami w tym samym kolorze (na przykład 2 i 3 karo). 

Rozgrywka po flopie 

Jeśli po flopie okazuje się, że nic się nie trafiło, najlepiej jest spasować. W takiej sytuacji ze słabą ręką szanse na wygraną są drastycznie małe.

Mając po flopie dwie pary (lub lepszą rękę) jedynym dobrym rozwiązaniem jest wejście all-in.

Mając kolor albo strita, najlepszym rozwiązaniem będzie zagranie all-in po przeciwnikach, którzy włożyli swoje żetony do puli.

A mając najwyższą parę (jeden as w ręku i jeden as na stole) powinno się wejść all-in, ale tylko przeciwko maksymalnie dwóm graczom. Jeśli w rozdaniu bierze udział więcej przeciwników, lepszym rozwiązaniem będzie spasowanie.

Poker i freeroll – podsumowanie

Jak widzisz, freeroll to nic więcej jak darmowy turniej pokerowy, dzięki któremu możesz przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom. To jednak nie tylko szansa na praktykę, zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także na świetną rozrywkę. O czym warto wspomnieć to fakt, że turnieje te odbywają się nie tylko na żywo, ale także w sieci. W takim przypadku może w nich brać udział nawet kilka tysięcy uczestników. Dokładne zasady turnieju ustala organizator i warto pamiętać o tym, aby zapoznać się z nimi. Istnieje także kilka odmian pokera, które także różnią się sposobem grania.

Powiązane