banner-onlineksyno
Menu

Progresja – system doboru stawki

Progresja - system doboru stawki

W ostatnim artykule zrecenzowaliśmy dla Was aplikację kasyna CasinoEuro. W tym artykule opowiemy, czym jest system doboru stawki progresja i na czym dokładnie polega! Jeśli jesteś fanem zakładów bukmacherskich, to może być to dla Ciebie interesującym zagadnieniem!

Nie ma złotego sposobu na regularne wygrywanie u bukmachera. W ostatecznym rozrachunku zawsze więcej będzie tych przegranych kuponów. Ważne, by wygrane z tych nielicznych przewyższały stawki z tych nietrafionych. Można liczyć na szczęście, ale lepiej jest liczyć na siebie i swój dobry plan. A tym planem może być system bukmacherski progresja.

Progresja Martingale’a – system doboru stawki

Progresja Martingal’a to jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich, które możemy znaleźć w sieci. Jest to system doboru stawki na kuponie, przy założeniu odpowiednio wysokiego kursu zdarzenia. Progresja polega na wzroście jednego współczynnika, przy wykonywaniu tej samej czynności.

Czynnością powtarzaną jest obstawianie kuponu/zdarzenia w zakładach bukmacherskich. Najlepiej w progresji typować jedno zdarzenie z odpowiednio wysokim kursem, np. remis wybranego zespołu piłkarskiego. Czynnikiem wzrostowym zaś będzie stawka, za jaką będzie grać każdy kolejny kupon.

W progresji wymagana jest konsekwencja, niezależnie od postępów w obstawianiu czy stawki. Resztę zrobi statystyka. Dlaczego? Jeżeli będziemy konsekwentnie typowali remis wybranego zespołu piłkarskiego (np. z polskiej Ekstraklasy), to on prędzej czy później padnie w sezonie. W przypadku naszej ligi nawet prędzej. Ważne, by utrzymywać odpowiednio wysoki kurs zdarzenia, który pozwoli na adekwatną wygraną.

Widmo niewiadomej kiedy ów remis padnie, sprawia, że grając metodą progresji, trzeba być odpowiednio zabezpieczonym w kapitał do obstawiania. W końcu każdy kolejny kupon będzie obstawiany za wyższą stawkę niż poprzednio. I to dwukrotnie większą, a oczekiwany wynik może paść za dwa spotkania lub za 8.

Dla uproszczenia obliczeń przyjmiemy kurs na remis 3,50, pamiętają o 12% podatku od gier, funkcjonującym w naszych warunkach.

Przykład progresywnego systemu doboru stawki

Kupon #1

Stawka 2 PLN * kurs 3,5 * podatek 0,88 = wygrana 6,16 i zysk na czysto 4,16 lub porażka i strata 2 PLN.

Kupon #2

Stawka 4 PLN * kurs 3,5 * podatek 0,88 = wygrana 12,32 i zysk na czysto 6,32 (12,32 – 2 – 4) lub porażka i strata 6 PLN (2 + 4).

Kupon #3

Stawka 8 PLN * kurs 3,5 * podatek 0,88 = wygrana 24,64 i zysk na czysto 10,64 (24,64 – 2 – 4 – 8) lub porażka i strata 14 PLN (2 + 4 + 8).

Zachowując ustalony kurs najlepiej nie mniejszy niż 3,0 (w przykładzie aż 3,5) i obstawiając za każdym razem kupon o dwukrotnie wyższej stawce, mamy gwarancję wygranej. Niewielkiej, ale wygranej. Wystarczy zainwestować dziesięciokrotni więcej (stawka 20 PLN, 40 PLN, 80 PLN itd.), by wygrane były już znaczące.

Tutaj jednak może pojawić się największy mankament metody progresji. Wystarczy 8 nietrafionych z rzędu spotkań, by wydać na grę 512 PLN (zaczynając od stawki 2 PLN). Przy nieco wyższych kursach robią się już niemałe kwoty. 

Żeby metoda miała sens, nie warto opuszczać choćby jednego spotkania. Ten upragniony wynik w końcu wpadnie, a my odzyskamy zainwestowane środki wraz z pokaźnym zyskiem, jednak w międzyczasie może pojawić się wiele nerwów i niepewności.

Nie zawsze też uda się zagrać za wspomniany w przykładzie stały kurs 3,5, ale metoda progresji będzie zyskowna także dla kursu 3,0 czy 2,5. Tylko wygrana będzie odpowiednio mniejsza.  

Dla kogo jest progresja?

System doboru stawki progresja jest przeznaczony dla doświadczonych i cierpliwych typerów. Niezbędny jest też odpowiednio duży kapitał. Tym wyższy, im większa stawka za pierwszy kupon, zaczynać można od dowolnej kwoty – 2 PLN, 5 PLN, 10 PLN, 50 PLN.

Powiązane