banner-onlineksyno
Menu

Wydarzenia sportowe – sierpień / wrzesień 2021

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej 2021 / Wydarzenia sportowe sierpień i wrzesień 2021 / Inne wydarzenia sportowe - sierpień i wrzesień 2021

Przez ostatnich kilka tygodni fani zakładów żyli najpierw Mistrzostwami Europy, a później Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Niestety w EURO 2020 polscy piłkarze nie odnieśli dużych sukcesów. Polska przegrała ze Słowacją oraz Szwecją i zremisowała z Hiszpanią i znalazła się na ostatnim miejscu w grupie. Turniej wygrali Włosi. Inaczej było podczas Igrzysk, gdzie polski zespół zaprezentował się wspaniale i w sumie zdobył 14 medali, kończąc konkurs na siedemnastym miejscu na liście. Nie sposób pominąć wspaniałego występu lekkoatletów podczas sztafety na 400 m, wyników młociarzy Wojciecha Nowickiego i Anity Włodarczyk oraz sukcesu chodziarza Dawida Tomali. Jakie wydarzenia sportowe szykuje dla nas sierpień oraz wrzesień 2021?

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2021

Rozgrywki w siatkówce kobiet trwają już od kilku dni, rozpoczęły się one bowiem 18 sierpnia i potrwają do 4 września. ME w piłce siatkowej kobiet to ważne wydarzenie sportowe, które ma miejsce co 2 lata i biorą w nim udział drużyny ze wszystkich krajów Europy. Obecne ME EuroVolley 2021 odbywają się w Polsce, która organizuje je wspólnie Czechami, Estonią i Finlandią. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie turniejem, tym bardziej że polska drużyna jest w doskonałej formie.

Na ten moment Polki są na pierwszym miejscu w grupie, po wygranych meczach z Grecją i Niemcami. Sukces 3:1 w meczu z silnym zespołem Niemek daje nadzieje na wysoką pozycję w konkursie. Tytułu mistrzyń bronić będą Serbki, które w decydującym meczu wygrały z Turcją 3:1. Polska zajęła dwa lata temu czwarte miejsce, przegrywając z Włochami. Podsumowując, trzymamy mocno kciuki za występy naszych rodaczek w nadziei, że w tym roku wejdą na podium.

Mecze obstawiać można między innymi w serwisach LV Bet, Fortuna, STS, czy PZBuk. 

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021

Jeszcze nie zdążą zakończyć się Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet, a już 1 września będziemy mogli dopingować męską drużynę w walce o tytuł Mistrza Europy w tej samej konkurencji. ME w siatkówce mężczyzn będą miały miejsce od 1 do 19 września. Gospodarzami tego wydarzenia sportowego będą te same kraje, czyli Polska, Czechy, Estonia oraz Finlandia, przy czym najwięcej meczów odbędzie się właśnie w naszym kraju. Czy Polacy otrząsnęli się już po porażkach w Tokio?

Polska drużyna wielokrotnie stawała na podium podczas tego konkursu. Polacy mają na swoim koncie trzy brązowe medale, pięć srebrnych i jeden zloty, zdobyty w 2009 roku. Również teraz Polska uznawana jest za jednego z faworytów turnieju. Za mocne zespoły uchodzą także Włochy, Bułgaria oraz Francja. Trzeba pamiętać, że zespoły dopiero niedawno zakończyły igrzyska, zatem wynik będzie zależał w dużej mierze od zdolności regeneracyjnych i ogólnej kondycji fizycznej oraz psychicznej. W grupie Polacy zmierzą się z Belgią, Serbią, Ukrainą, Grecją i Portugalią.

Wydarzenia sportowe podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn można obstawiać min. u bukmacherów Totalbet, Fuksiarz czy Fortuna.

Inne wydarzenia sportowe – sierpień i wrzesień 2021

Poza powyższymi turniejami, które odbywają się raz na kilka lat, cały czas mają miejsce rozgrywki ligowe różnych państw. Nie sposób tutaj oczywiście pominąć polską Ekstraklasę. Obecnie trwa jej piąta kolejka, a już w tę niedzielę powalczą ze sobą między innymi Wisła Kraków i Legia. 

Fani lig zagranicznych mogą liczyć na emocje w niemieckiej Bundeslidzie lub angielskiej Premier League. Na wyspach w najbliższy weekend powalczą ze sobą Manchester City i Arsenal FC oraz Liverpool FC i Chelsea FC. Te mecze obstawiać można między innymi w serwisie LV Bet.

Wydarzenia sportowe sierpień i wrzesień 2021

Ponadto najbliższe tygodnie to także dalsze zmagania kolarzy podczas wyścigu Vuelta a Espana, który potrwa do 4 września. Niedługo później, bo 10 września rozpocznie się sezon hokejowy. Jak widać, wybór wydarzeń sportowych w nadchodzącym czasie jest zatem spory i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na koniec, zachęcamy do śledzenia nowości na naszej stronie i zapoznania się z recenzjami najlepszych bukmacherów na rynku.

Powiązane