banner-onlineksyno
Menu

Zakładanie konta w zakładach bukmacherskich

Zakładanie konta w zakładach bukmacherskich

W ostatnim artykule opisaliśmy dla Was, czym są sporty wirtualne, jeśli jednak jesteś fanem realnych rozgrywek, to z pewnością wiesz, że już w tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn 2022. To doskonała okazja to postawienia wielu zakładów, szansa na prawdziwe emocje i wysokie wygrane. Czy jednak wiesz, jak założyć konto w serwisie bukmacherskim? W tym artykule opiszemy dla wszystkich nowicjuszy zakładanie konta w zakładach bukmacherskich krok po kroku.

Aby móc obstawiać zakłady online, niezbędne jest założenia konta klienta u jednego z dostępnych legalnych bukmacherów. We wszystkich zakładach bukmacherskich proces przebiega bardzo podobnie i możemy go wykonać przez stronę internetową lub aplikację mobilną. Jak wygląda zakładanie konta w zakładach bukmacherskich?

Zakładanie konta w zakładach – przepisy

Według obecnie obowiązujących przepisów i nowelizacji ustawy hazardowej obowiązującej od 2017 roku zakłady mają obowiązek rejestracji wszystkich swoich klientów. Oprócz samej rejestracji jest też niezbędna ich weryfikacja, kontrolująca wiek typera. Ustawo jasno określa, że obstawiać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie i to na zakładach ciąży obowiązek kontroli wieku swoich klientów.

Wybór bukmachera

Zanim jedna przejdziemy stricte do rejestracji, warto dokonać dokładnej analizy i przeglądu dostępnych w kraju bukmacherów. Każdy z nich oferuje inny pakiet bonusów powitalnych, niektórzy słyną z większej oferty czy atrakcyjniejszych bonusów. Nie bez znaczenia pozostaną też dostępność aplikacji mobilnej, oferta zakładów live, oferta esportów, sposoby wpłaty i wypłaty depozytu czy streamingi TV.

Rejestracja konta w zakładach bukmacherskich

Rejestracja konta u bukmachera przebiega podobnie u wszystkich podmiotów. Konieczne jest uzupełnienie formularza rejestracyjnego, zawierającego nasze kompletne dane osobowe (imię i nazwisko), wiek, adres, adres mail czy numer telefonu. Niezbędne jest podanie autentycznych danych, gdyż niektóre z nich w późniejszym etapie będą weryfikowane. Do tego niezbędna będzie akceptacja regulaminów czy zgody na przetwarzanie danych osobowych (takie standardy przy rejestracji w dowolnym serwisie internetowym).

Zakładanie konta w zakładach – weryfikacja

Po pozytywnym zakończeniu rejestracji, mamy już założone konto u bukmachera, które jest jednak mocno ograniczone (czasem możemy dokonać wpłaty czy obstawić zakłady do bardzo ograniczonej kwoty). Do uzyskania pełnej jego funkcjonalności, niezbędna jest weryfikacja konta, a dokładniej tożsamości gracza.

Weryfikacja odbywa się najczęściej poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu, zazwyczaj dowodu osobistego lub paszportu, rzadziej prawa jazdy. O ile nie dokonujemy weryfikacji w późnych godzinach nocnych, a w środku dnia, możemy liczyć na pozytywną weryfikację nawet po kilkunastu minutach. Zakłady bukmacherskie dbają o odpowiedni suport w tej sprawie, aby maksymalnie skrócić czas tego typu procesów. 

Wpłata depozytu na konto gracza

Po skutecznej weryfikacji konta, która potwierdziła naszą pełnoletność, możemy przystąpić do wpłaty naszego pierwszego depozytu. Tutaj mamy szereg opcji umożliwiających przelanie środków. Przelew tradycyjny, szybkie przelewy online, płatność kartą, wpłatę przez popularne portfele internetowe, paysafecard czy uwielbiany przez Polaków natychmiastowy BLIK. Opcji jest naprawdę wiele u każdego z bukmacherów. Po zaksięgowaniu wpłaty, środki pojawią się na naszym koncie gracza.  Korzystając z BLIKa czy np. szybkich płatności online, zakładanie konta w zakładach jest jeszcze prostsze. Środki pojawią się na koncie natychmiast.

Odbiór bonusu powitalnego

W trakcie rejestracji warto pamiętać o możliwości skorzystania z atrakcyjnych bonusów powitalnych dla nowych graczy. To najpopularniejsza forma promocji i przyciągania do siebie nowych klientów, stosowana przez większość zakładów bukmacherskich.

W ramach pakietu powitalnego można zgarnąć freebety (darmowe zakłady), zakłady bez ryzyka czy ekstra środki w wysokości zależnej od wpłacanego depozytu. Najczęściej podwojenie kwoty pierwszego depozytu, ograniczonej do określonej wysokości.

Czasem do uruchomienia pakiety powitalnego niezbędne jest zaznaczenie takiej opcji w formularzu rejestracyjnym lub wpisanie kodu promocyjnego w odpowiedni polu na takowy kod. Czasem bonus jest przyznawany automatycznie wraz z wpływem środków z pierwszego depozytu. Tutaj jest to już zależne wyłącznie od wybranych zakładów bukmacherskich.

Warto jednak w sieci poszukiwać kodów promocyjnych, które potrafią nieco zwiększyć pakiet powitalny niż jego podstawowa wersja.

Mamy nadzieję, że nasz wpis wytłumaczył, na czym polega zakładanie konta w zakładach bukmacherskich. Zapraszamy do lektury kolejnych newsów z działu Aktualności!

Powiązane