banner-onlineksyno
Menu

Zakłady bukmacherskie i najpopularniejsze gry e-sport

Zakłady bukmacherskie i najpopularniejsze gry e-sport - (www.onlineksyno.com)

W ostatnim poście na naszej stronie rozważaliśmy, czy kasyna online są bezpieczne. Jak zapewne już wiesz, przy zachowaniu zdrowego rozsądki i korzystaniu z renomowanych serwisów, gra w kasynie może być bezpieczna. Dzisiaj skupimy się jednak na bukmacherce i wyjątkowym typie sportu, jaki możesz obstawiać. Chodzi o zakłady bukmacherskie na e-sport, a z artykułu dowiesz się, jakie są najczęściej obstawiane gry w tej kategorii. Gracze uwielbiają grać nie tylko na komputerach i konsolach, ale również obstawiać rzeczywiste pieniądze w zakładach bukmacherskich. Osoby dobrze zaznajomione z tematem mogą w ten sposób zebrać całkiem pokaźne kwoty. Jakie gry są najczęściej obstawiane w zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie i e-sport – najpopularniejsze gry

Wyniki poszczególnych rozgrywek obstawiają gracze na całym świecie. Szczegółowo analizują zmiany drużyn, formę zawodników, a także ich szansę na wygraną. Następnie obstawiają wybraną sumę pieniędzy na swojego faworyta i w napięciu oczekują na wynik.

Dołączenie sceny e-sportowej do zakładów bukmacherskich sprawiło, że sporty elektroniczne zyskały jeszcze większą popularność, a ich widownia nieustannie rośnie. Jakie zakłady na rynku e-sportowym najczęściej są obstawiane?

Zakłady bukmacherskie w e-sporcie

Poszczególne gry obecne na scenie sportów elektronicznych są znane na całym świecie. W niektórych rejonach są jednak bardziej popularne niż w innych. Na rynku ogólnoświatowym w zakładach bukmacherskich najwięcej uwagi przykuwają kolejno:

 • League of Legends
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Dota 2
 • Valorant
 • Mobile Legends: Bang Bang

W Ameryce Południowej najczęściej obstawianymi meczami są te związane z League of Legends – jest to aż 60% wszystkich zakładów e-sportowych. Jednocześnie trzy najpopularniejsze gry ze sceny e-sportowej (League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2) stanowią tam aż 90% wszystkich zakładów bukmacherskich.

W Australii i w Kanadzie pierwsze miejsce w zakładach bukmacherskich zajmuje Counter-Strike: Global Offensive, a League of Legends i Dota 2 znajdują się na 2 i 3 miejscu. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja w Azji, gdzie najpopularniejszą grą okazuje się Dota 2.

W Europie najwięcej zakładów dotyczy League of Legends, a w drugiej kolejności Counter-Strike: Global Offensive, chociaż tutaj różnice są już niewielkie.

Najczęściej obstawiane turnieje e-sportowe

Ponieważ w rankingu ogólnoświatowym League of Legends jest najczęściej obstawianą grą na rynku e-sportowym, to nic dziwnego, że to właśnie produkcja RIOT-u zajęła trzy pierwsze miejsca. Najczęściej obstawianymi turniejami e-sportowymi na świecie są:

 • League of Legends Pro-League
 • Campenato Brasilieiro de League of Legends
 • League of Legends Championship Korea

Warto wspomnieć, że około 50% graczy obstawiających zakłady e-sportowe wybiera również zakłady dotyczące sportów tradycyjnych, wśród której najpopularniejsze są:

 • koszykówka
 • piłka nożna
 • futbol amerykański

Prognozy zakładów bukmacherskich na 2023 rok

Sporty elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością. Zakłady bukmacherskie obstawia nie tylko młodzież, ale coraz częściej również osoby po 40 roku życia. E-sport nieustannie się rozwija i nic w tym dziwnego – tkwią w nim ogromne pieniądze i wielki potencjał. Co więcej, przyglądając się danym z ubiegłych lat, a także rozwojowi e-sportu i poszczególnych gier można spokojnie założyć, że rosnącą popularnością będą cieszyły się mobilne gry obecne na rynku sportów elektronicznych.

Drugą ciekawą kwestią jest Valorant. Chociaż do tej pory nie dawał rady wejść na podium w zakładach bukmacherskich, a nawet znacząco się do niego zbliżyć, to jednak jest coraz popularniejszym tytułem, co widać w jego oglądalności na platformach streamingowych i podczas turniejów. Warto przyglądać się Valorantowi. Możliwe, że w 2023 roku znacząco zyska na popularności. To oznacza, że może być także jedną z bardziej opłacalnych gier na rynku e-sportowym do obstawiania zakładów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie i e-sport – podsumowanie

Podsumowując, świat e-sportu to nie tylko sama gra na komputerze czy konsoli. To także możliwość doświadczenia rozrywki w postaci obstawiania, kto wygra dane wydarzenie. Warto wspomnieć, że zakłady bukmacherskie na e-sport możesz wypróbować u wielu internetowych bukmacherów, gdzie stają się one coraz bardziej popularne. Podobnie jak tradycyjne sporty wymagają zainteresowania tematem i oczywiście wiedzy na jego temat.

Powiązane