banner-onlineksyno
Menu

Zdrapka Kieszonkowe

Popularna zdrapka Kieszonkowe od Lotto - dowiedz się więcej!

Zdrapka Kieszonkowe od Lotto

Zdrapka Kieszonkowe od Lotto to – jak sama nazwa wskazuje – zdrapka, w której można wygrać nieco gotówki, nazywanej przez niektórych kieszonkowym, czy też zaskórniakami. Główna wygrana wynosi 100 zł, a więc jest to przyjemna suma, za którą można sprawić sobie małą przyjemność. Możesz na przykład kupić prezent bliskiej osobie, iść do kina, czy w końcu – kupić inne zdrapki Lotto – i pomnożyć wygraną. Można oczywiście zarzucić twórcom zdrapki Kieszonkowe, że wygrane rzędu 100 zł nie są szczególnie atrakcyjne. Z drugiej jednak strony jej koszt wynosi jedynie złotówkę! Równocześnie prawdopodobieństwo trafienia głównej wygranej wynosi 0.13818%. Dowiedz się, czym jest Zdrapka Kieszonkowe, poznaj zasady i sprawdź możliwe wygrane!

Fanom zdrapek, którzy regularnie sprawdzają nowości wypuszczane przez Lotto, zdrapki Kieszonkowe na pewno nie trzeba przedstawiać. Powstała kilka lat temu i zyskała dużą popularność ze względu na niską cenę i stosunkowo wysoką szansę wygranej. Losy można kupić w punktach Lotto, kioskach, na stacjach paliw, w salonach prasowych, a nawet online! Jeśli jesteś zainteresowany zdrapką, ale w chwili obecnej nie możesz udać się do sklepu, bądź w Twojej okolicy nie ma punktu Lotto… wystarczy, że wejdziesz na stronę totalizator i kupisz zdrapki online!

Czym są zdrapki?

Zdrapki to po prostu kartoniki, na których – pod warstwą ochronnej folii – zostały ukryte symbole. Organizatorzy loterii i konkursów, często wykorzystują je do gier losowych. Odpowiednia kombinacja symboli, może zapewnić zdrapującemu wygraną. Jej wysokość zależy oczywiście od reguł danej loterii i bywa także uzależniona od tego, jakie symbole odkryje gracz. Zdrapka Kieszonkowe od Lotto posiada kilka nadrukowanych symboli, które zapewniają wygrane w wysokości 1 zł, 2 zł, 5 zł i 100 zł.

Zdrapki Lotto można kupić w specjalnie oznaczonych punktach. W Polsce dostęp do zdrapek jest raczej łatwy, kolektury zlokalizowane są zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Wynika to z dużej popularności zdrapek, jak i innych gier losowych, tzw. Multilotek, czy Totolotek, które z pewnością kojarzysz z telewizji. Warto dodać, że oprócz funkcji rozrywkowej dla graczy, Totalizator Sportowy bierze czynny udział w rozwoju polskiego sportu i kultury, przeznaczając na nie 19 groszy z każdej, przeznaczonej na zakłady, złotówki.

Na odwrocie każdej zdrapki znajduje się jej regulamin, zasady oraz możliwe wygrane. Pełny regulamin znajdziesz także na stronie internetowej Totalizatora Sportowego Lotto. Możesz tam także zakupić zdrapki online.

Zdrapka Kieszonkowe – zasady i instrukcja

Zdrapka Kieszonkowe to niezwykle proste zasady, które można załapiesz w kilka sekund. A jak prezentują się nagrody…

  • 31 500 wygranych I stopnia po 100 zł.
  • 405 000 wygranych II stopnia w wysokości 5 zł.
  • 562 500 wygranych III stopnia w wysokości 2 zł.
  • 3 015 000 wygranych IV stopnia w wysokości 1 zł.

Jak widać, nagroda pierwszego stopnia wynosi 100 zł. Lotto przeznaczyło na wygrane w zdrapce Kieszonkowe aż 9 315 000 zł. Biorąc pod uwagę niską cenę zdrapki, jest to świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. 

Aby wygrać w zdrapce Kieszonkowe od Lotto, po zdrapaniu trzeba znaleźć na kartoniku symbol gotówki opisany jako Plik. Pod folią warstwy zabezpieczającej znajdują się pola z czterema symbolami. Jeśli na którymś z nich znajdziesz wspomniany obrazek z gotówką, wygrałeś! Wysokość wygranej zależna jest od tego, jaka kwota została nadrukowana na symbolu. Wygrane w zdrapce Kieszonkowe od Lotto sumują się. To oznacza, że jeśli na jednym kartoniku znajdziesz więcej niż dwa symbole z pieniędzmi… możesz dodać wartości nadrukowane przy nich!

Wśród innych symboli na zdrapce, które nie zapewniają wygranych, możesz zobaczyć na przykład truskawkę, zegarek, gwiazdę, czy słońce. Co zrobić z wygranymi kartonikami? Wystarczy, że zgłosisz się z nimi do jednego z wielu dostępnych w Polsce punktów Lotto. Nagrodę otrzymasz w gotówce. Możesz oczywiście zdecydować się na zakup kolejnych zdrapek za wygrane fundusze.

Zdrapka Kieszonkowe – wygrane

Wygrane w zdrapce Kieszonkowe Lotto to 1 zł, 2 zł, 5 zł, a nagrodą pierwszego stopnia jest 100 zł. Biorąc pod uwagę, że istnieją zdrapki, w których można wygrać nawet okrągły milion, kwota ta nie wydaje się wygórowana. Jako przykład można podać zdrapkę Giga Cash, gdzie główna wygrana wynosi 1 000 000 zł, czy zdrapkę Giga Życie z wygraną pierwszego stopnia o wartości ponad pół miliona. Z drugiej jednak strony cena tych zdrapek jest dużo wyższa, jest to aż 20 zł, a liczba dostępnych nagród jest znacząco mniejsza. Tym samym, zdrapka Kieszonkowe Lotto jest dużo mniejszą inwestycją i – jak sama jej nazwa wskazuje – może zapewnić miły zastrzyk gotówki na niewielkie wydatki i przyjemności.

Ogromnym plusem tej zdrapki jest fakt, że organizator przewidział aż 3 150 000 nagród pierwszego stopnia. Prawdopodobieństwo wygranej jest zatem spore! Dużo większe niż w przypadku wielu zdrapek, które co prawda umożliwiają większe wygrane, niż zdrapka Kieszonkowe, ale są równocześnie droższe i bardziej ryzykowne.

Zasady - jak działa zdrapka Kieszonkowe?

FAQ – zdrapka Kieszonkowe

Co to jest zdrapka Kieszonkowe?

Zdrapka Kieszonkowe to zdrapka oferowana przez Lotto, w której można wygrać gotówkę. Najwyższa możliwa wygrana, czyli wygrana tzw. pierwszego stopnia wynosi 100 zł, pozostałe nagrody to 5 zł, 2 zł oraz 1 zł.

Gdzie można kupić zdrapkę Kieszonkowe?

Zdrapki Lotto można kupićw punktach Lotto, zlokalizowanych w kioskach, salonach prasowych i sklepach na terenie całej Polski, np. w Żabce. Zdrapki można także kupić online, korzystając ze strony internetowej organizatora.

Skąd mam wiedzieć, że wygrałem w zdrapce Kieszonowe?

Aby wygrać w zdrapce Kieszonkowe, musisz odsłonić symbol opisany jako Plik, przedstawiający stos gotówki. Jeśli na jednym kartoniku znalazłeś więcej niż jeden symbol pieniędzy, to możesz dodać znajdujące się przy nich kwoty, ponieważ wygrane sumują się.

Skąd mam wiedzieć, ile wygrałem w zdrapce Kieszonkowe?

Aby dowiedzieć się, ile dokładnie wygrałeś w zdrapce, sprawdź jaka kwota została nadrukowana przy symbolu gotówki. Jeśli na jednej zdrapce odsłoniłeś więcej niż jeden obrazek z gotówką, dodaj wartości, które się przy nich znajdują.

Jak mogę odebrać wygrane w zdrapce Kieszonkowe?

Wygrane w zdrapce możesz odebrać we wszystkich punktach Lotto. Ich listę znajdziesz na stronie internetowej Totalizatora Sportowego.